به منظور ارائه اقدامات برجسته دولت تدبیر و امید و همچنین قدردانی از زحمات اصحاب رسانه استان در راستای انعکاس اخبار و رویدادهای مهم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس در سالجاری انجام گرفت؛ برگزاری چهارمین(آخرین) نشست خبری رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس در سال 1399

چهارمین نشست خبری رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس در سال 13999 با تقدیر از فعالین رسانه استان که در راستای انعکاس اخبار و رویدادهای این سازمان در شرایط کرونایی حاکم بر جامعه همکاری داشتند برگزار شد.

🔸به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس، دکتر حسن نوروزی روز یک شنبه مورخ 1399/12/24به اتفاق مهندس عبدالحمید سنگی معاون آمار و اطلاعات، دکتر رضا موسوی محسنی معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی، مهندس غلامحسین جوانمردی سرپرست مدیریت نظام فنی و اجرایی، مهندس علیرضا رحمانی رییس حراست و مهوند سجادی رییس گروه کارشناس توسعه منابع در جمع خبرنگاران استان فارس حضور یافت و در یک نشست صمیمی یکساعته ضمن تشریح اعلام میزان پیشرفت پروژه های توسعه محور استان فارس در طول دولت تدبیر و امید، به سوالات خبرنگاران حاضر در این نشست پاسخ داد.
🔹امسال/اختصاص سه هزار و ۲۷۸ میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های عمرانی فارس
🔹امسال سه هزار و ۲۷۸ میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های عمرانی استان اختصاص یافت این در حالی است که پارسال این عدد هزار و ۴۲۳ میلیارد تومان بود.
🔹رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: یکی از راهبرد‌های سازمان برنامه و بودجه تعامل با بدنه تصمیم گیری بود تا بتوانیم تاثیر گذاری مثبتی در توسعه استان وجود داشته باشد که این تعامل به نحوه درست انجام شد.
🔹دکتر نوروزی افزود: باید در کنار این تعامل، شناخت کافی از استان هم همراه شود و به همین دلیل بازدید‌های زیادی از طرح‌های عمرانی و اقتصادی انجام شد و شناخت قابل توجهی صورت گرفت و در توزیع اعتبارات لحاظ شد.
🔹او با بیان اینکه در سال ۹۹ یک جهش منابع در استان انجام شد، ادامه داد: امسال سه هزار و ۲۷۸ میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های عمرانی استان اختصاص یافت این در حالی است که پارسال این عدد هزار و ۴۲۳ میلیارد تومان بود.
🔹رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: امسال برای طرح ملی مانند آزاد راه شیراز اصفهان حدود ۵۰۰ میلیارد تومان اختصاص‌یافت.
🔹دکتر نوروزی با بیان اینکه دولت بیشترین تعهد را در ساخت این بزرگراه ایفا کرده است، افزود: آزاد راه ۲۲۴ کیلومتری شیراز اصفهان تاکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
🔹او افزود: حدود ۶۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل این طرح نیاز است که با مطالبات پیمانکاران جمعا حدود دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان نیاز است.
🔹بنا به گفته دکتر نوروزی، در صورت اینکه وزارت دفاع و شرکت صدرا همچون دولت به تعهدات خود عمل کنند تا پایان دولت به بهره برداری خواهد رسید.
🔹رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس به طرح راه آهن اقلید به یزد اشاره کرد و گفت: این طرح تا به امروز ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در سال جاری برای پیشرفت طرح، ۶۷۵ میلیارد تومان اعتبار تزریق شد.
🔹او به طرح‌های کلان عمرانی مانند تنگه ابولحیات، خط دو ابرسانی از سد دروزدن به شیراز، آبرسانی به جهرم، ارسنجان به سعادت شهر، سد نرگسی و شبکه‌های زهکشی استان اشاره کرد و گفت: تمام تلاش مجموعه دولت این است که طرح‌های در اولویت تا پایان همین دولت به بهره برداری برسد.
🔹رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: این سازمان موفق شد در زمینه تهاتر بدهی‌ها و مطالبات پیمانکاران مبلغ ۳۵۹ میلیارد تومان از ظرفیت تهاتر استفاده شد این در حالی است که سال گذشته ۱۵۶ میلیارد تومان بوده است.
🔹دکتر نوروزی افزود: ۴ هزار و ۵۵ میلیارد تومان درآمدی است که باید امسال در استان وصول می‌شد که خوشبختانه تحقق استان در این زمینه ۱۰۲ درصد بوده است.
او ادامه داد: ۹۰ درصد این درامد از محل مالیات بوده است و مابقی باید توسط ۱۵ دستگاه اجرایی دیگر وصول شود.
🔹وی در عین حال خاطر نشان ساخت: استان‌های که بیش از ۹۵ درصد وصول درآمدی استان را محقق کرده باشند، منابعی از آن به استان برگشته و واگذار می‌شود، پس طبق این قانون حدود ۱۷۵ میلیارد تومان از این وصول درآمد به استان خواهد رسید.
🔹لازم به ذکر است، در پایان این نشست خبری، از اهالی رسانه استان فارس در حوزه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان که بیشترین همکاری و همراهی را در شرایط سخت کرونایی حال حاضر داشتند با اهدای لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد.

📊سایت اینترنتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس
📊https://www.mpo-fr.ir
📊مجله خبری در ایتا
📊https://eitaa.com/news_mag
📊مجله خبری در سروش
📊 @News_Ma

۱۳۹۹/۱۲/۲۴

گالری تصاویر