در اولین نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان فارس در سال 1400تاکید شد؛ ضرورت ثبت و به روز رسانی اطلاعات نیروی انسانی دستگاه های اجرایی استان فارس در پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری (پاکنا)/ مهلت 10 روزه به دستگاه های اجرایی که تاکنون اقدام به ثبت اطلاعات نکرده اند

🔹اولین نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان در سال 1400 به ریاست دکتر قاسم پور، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس و با دبیری دکتر نوروزی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس، روز دوشنبه مورخ 04‏/05‏/1400 در سالن شهید قاضی استانداری برگزار شد.

🔸به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس، در ابتدای این جلسه گزارشی از فرآیند ارزیابی عملکرد سال 1399 توسط مهندس احمدعلی افکاری معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ارائه شد.
🔹مهندس افکاری با اشاره به زمانبندی فرآیند ارزیابی عملکرد، تعدادکل دستگاه های شرکت کننده در ارزیابی عملکرد سال 1399 را 64 دستگاه اجرایی عنوان کرد و گفت: 6 دستگاه اجرایی جدید در ارزیابی عملکرد سال 1399 اضافه شده است.
🔸وی در ادامه این جلسه، گزارش ارزیابی عملکرد واحدهای شهرستانی دستگاه های اجرایی سال 1399 را ارائه داد.
🔸گزارش عملکرد دستگاه های اجرایی استان در ثبت و به روز رسانی اطلاعات نیروی انسانی در پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری (پاکنا) سومین دستورکار این جلسه بود که "مهوند سجادی" رئیس گروه توسعه منابع انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان پیرامون آن توضیحاتی را بیان کرد.
🔹دستورکار پایانی این جلسه به ارائه گزارشی در خصوص سامانه اطلاعات مدیریت پروژه (PMIS) شهرداری شیراز اختصاص داشت. افزایش اثربخشی و کارآیی فرآیندها و حذف گام های غیرضرور و کاهش گردش کاغذ، استفاده از داده های ثبتی مبنا به جای اطلاعات خوداظهاری، حرکت بر مبنای بودجه، توسعه دولت الکترونیک و ایجاد بستر لازم جهت سلامت اداری و پیاده سازی نظام شفافیت و ایجاد یک ویترین شیشه ای در تعامل با همشهریان از مهمترین اهداف استقرار این سامانه عنوان شده است.
🔸رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس نیز در این جلسه با تاکید بر ضرورت ثبت و به روز رسانی اطلاعات نیروی انسانی دستگاه های اجرایی استان فارس در پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری (پاکنا) از تصویب مهلت 10 روزه به آندسته از دستگاه های اجرایی که تاکنون اقدام به ثبت اطلاعات نکرده اند خبر داد.
🔹دکتر نوروزی در عین حال خاطر نشان ساخت: در صورتی که دستگاه های اجرایی که اطلاعات خود را در این بازه زمانی ثبت و به روزرسانی نکنند، تخصیصی برای پرداخت حقوق مردادماه کارکنان آن دستگاه طبق قانون انجام نخواهد شد.
🔸وی به موضوع ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در سال 1399 نیز اشاره کرد و از برگزاری جشنواره شهید رجایی در تمامی شهرستان های استان فارس برای اولین بار در سطح کشور خبر داد.
🔹دبیر شورای راهبری توسعه مدیریت استان فارس در بخش پایانی سخنانش از عدم همکاری تعداد 9 دستگاه اجرایی استان که اظهار کرده اند امکان ارائه شاخص جهت فعالیت در شهرستان را ندارند گلایه کرد و ضمن اشاره به نقش کلیدی برخی از این دستگاه ها در توسعه استان، افزود: از سازمان صمت، شرکت شهرک های صنعتی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اداره کل ثبت اسناد و املاک، اداره کل گمرکات، اداره کل بیمه سلامت، اداره کل راهداری، شرکت توزیع برق استان و اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان انتظار داریم در این زمینه همکاری و همراهی داشته باشند.
🔸معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس نیز در این جلسه ضمن تقدیر از فعالیت های ارزنده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در خصوص موضوعات مرتبط با شورای راهبری توسعه مدیریت استان فارس، از سرپیچی و عدم تمکین برخی دستگاه های اجرایی استان در عدم همراهی با مصوبات این شورا انتقاد کرد و گفت: گزارش عدم همکاری مدیران کل دستگاه های اجرایی استان فارس که به مصوبات شورای راهبری توسعه مدیریت استان توجهی ندارند به مقامات مافوق آن ها ارسال می شود و قطعا در هیئت تخلفات اداری نیز با آن برخورد خواهد شد.
🔹بنا به گفته دکتر عبدالرضا قاسم پور، حقوق مردادماه دستگاه های اجرایی استان فارس که تا 10 روز آینده نسبت به بروز رسانی اطلاعات نیروی انسانی خود در پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری (پاکنا) اقدام نکنند پرداخت نخواهد شد.  
🔸وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع برگزاری جشنواره شهید رجایی در شهرستان های استان و ارزیابی عملکرد دستگاه های شهرستانی اشاره کرد و گفت: وقتی27 فرمانداری استان فارس، توانایی برگزاری جشنواره شهید رجایی در شهرستان مربوطه را به منظور تجلیل از دستگاه های برتر شهرستانی را دارند، دلیل منطقی و توجیه کننده ای وجود ندارد که دو فرمانداری به بهانه عدم آشنایی و نداشتن نیروی مخصوص به این موضوع، زحمات و تلاش های همکاران خود را در طول یکسال گذشته نادیده بگیرند.

📊سایت اینترنتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس
📊https://www.mpo-fr.ir
📊مجله خبری در ایتا
📊https://eitaa.com/news_mag
📊مجله خبری در سروش
📊 @News_Ma

۱۴۰۰/۰۵/۰۴

گالری تصاویر